NASZ ZESPÓŁ

Nasz zespół tworzy wykwalifikowana i międzynarodowa kadra. Łączy nas zaangażowanie, pasja do nauczania, a także całe serce jakie wkładamy w pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą. 

Kluczowe są dla nas potrzeby naszych przedszkolaków, wzajemny szacunek i relacja bliskości – dlatego chętnie przytulamy nasze dzieci, trzymamy na kolanach kiedy tylko tego potrzebują.

Przygotowujemy ciekawe projekty, zabieramy nasze dzieci na wycieczki edukacyjne, wspieramy w samodzielności naszych uczniów.

Kadra

Marta Kowalska

Prezes Zarządu

Anna bzowska

Dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej

Paweł Rogaliński

Wicedyrektor szkoły
i przedszkola

REKRUTACJA !

Masz pytania dotyczące rekrutacji? Napisz, zadzwonimy do Ciebie.

REKRUTACJA !

Masz pytania dotyczące rekrutacji? Napisz, zadzwonimy do Ciebie.

dane kontaktowe:

social media:

Angielskie przedszkole Poznań
Polsko angielskie przedszkole
Prywatne przedszkole Suchy las
Przedszkole anglojęzyczne
Przedszkole językowe Poznań
International kindergarden
British kindergarden

pl_PL

Słowo od właściciela

Szanowni Państwo,

Chciałabym zaproponować Państwu, a tym samym Waszym dzieciom, skorzystanie z oferty dwóch placówek oświatowych: Magic World Preschool i World Primary School. Zapewniamy kontynuację nauki od przedszkola do końca szkoły podstawowej w systemie pełnej dwujęzyczności, w oparciu o spójny ze sobą program nauczania. Już od przedszkola zajęcia odbywają się w dwóch językach – polskim i angielskim. Kontynuujemy ten sposób uczenia w szkole, dzięki czemu używanie dwóch języków jest dla naszych uczniów naturalne i swobodne.

Do stworzenia tego wyjątkowego miejsca zainspirowały mnie moje własne doświadczenia edukacyjne. Ukończyłam szkołę wiele lat temu, świat się zmienił, a czas dla szkoły jakby się zatrzymał. Edukacja powinna odpowiadać na potrzeby współczesnego świata i z takim założeniem stworzyłam to miejsce. Pragnę, aby nasi uczniowie byli obywatelami Polski i całego świata, którzy swobodnie komunikują się w języku angielskim, dla których nie istnieją bariery językowe, którzy rozumieją różnice kulturowe, są otwarci i pełni szacunku dla innych ludzi. World Primary School & Magic World Preschool to wspaniała, międzynarodowa przygoda w atmosferze opartej na otwartości, relacjach i współpracy, która zaowocuje w przyszłości.

Pozostaję z nadzieją, iż wyzwanie jakie stawia przed nami, rodzicami, XXI wiek w kwestii biegłego komunikowania się w języku angielskim, będzie inspiracją do skorzystania z oferty mojego przedszkola i szkoły.

Prywatnie jestem żoną oraz mamą. Skończyłam studia psychologiczne oraz muzyczną szkołę drugiego stopnia. Interesuję się psychologią rozwojową dzieci i młodzieży, lubię podróżować, czytać, słuchać muzyki. A teraz moją pasją stała się szkoła i przedszkole, do której zapraszam Wasze, szanowni Państwo, dzieci.

Do zobaczenia!

Marta Kowalska

Wyobraź sobie miejsce w którym pragniesz przebywać.

Miejsce wyjątkowe, które Twoje dziecko będzie zawsze miło wspominało …

Mam przyjemność współtworzyć nową Dwujęzyczną Szkołę Podstawową i Przedszkole w Suchym Lesie, szkołę w której każde dziecko codziennie będzie się uczyło się nowych umiejętności. A najłatwiej zrobić to nie w szkolnej ławce, ale w środowisku, które jest wspierające, chętne do współpracy i otwarte.

Najszybsza i najefektywniejsza metoda nauki (zwłaszcza języka) dla dzieci to oczywiście zabawa, wyobrażanie sobie różnych sytuacji, odgrywanie scenek. Jeśli jesteśmy w coś zaangażowani o wiele łatwiej zapamiętamy zwroty i słownictwo jakiego użyliśmy. Jak najefektywniej uczyć się angielskiego? Wykorzystując wyobraźnię …

Należę do tych szczęśliwców, dla których praca jest prawdziwą przyjemnością, a jak mówi chińskie przysłowie “Jeśli człowiek wykonuje pracę, którą kocha, nie przepracuje w życiu ani chwili”.
Ukończyłam fizykę i informatykę na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej. Wiedzę i doświadczenie zdobywałam na stanowiskach wizytatora, dyrektora szkoły podstawowej i nauczyciela. Swoją pasją w zakresie fizyki i informatyki dzieliłam się w szkołach ogólnodostępnych (podstawowych, gimnazjach, liceach i szkołach policealnych) i integracyjnych. Praca na stanowisku wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu i dyrektora szkoły podstawowej pozwoliła na zdobycie wiedzy przede wszystkim w zakresie szeroko rozumianego nadzoru pedagogicznego. Etapem przełomowym w moim życiu było ukończenie Kursu „Akademia Przywództwa Liderów Oświaty” w Warszawie, który wzmocnił moją zdolność angażowania nauczycieli. To szkolenie poszerzyło moje kompetencje i wiedzę w spojrzeniu na całościowy rozwój człowieka. Wyzwoliło też ogromny głód doskonalenia …

Co mnie motywuje:

RADOŚĆ – patrzenie, jak „pod moimi skrzydłami” rozwijają swoją dziecięcą ciekawość, dorastają i dojrzewają wspaniali młodzi ludzie. Aby zawsze talent dziecka był źródłem jego radości.

PASJA – która daję siłę i chęci do nieustannego rozwoju, czerpania z doświadczeń innych, uczenia się na błędach, dzielenia się swoją wiedzą, doświadczeniem i ciągłe poszukiwanie…

Moje dominujące inteligencje to:

inteligencja matematyczno-logiczna – pozwala mi organizować i łączyć różne sfery moich obowiązków. To dzięki niej jestem dociekliwa, kreatywnie i skutecznie rozwiązuję problemy oraz szukam najlepszych rozwiązań. Rozrywką dla mnie są gry i zagadki prowokujące do myślenia;

inteligencja przyrodnicza – daje mi możliwość regeneracji na łonie natury i czerpania siły z piękna otaczającej nas przyrody;

inteligencja interpersonalna (społeczna) – jest dla mnie nieocenionym wsparciem w budowaniu relacji w sferze życia zawodowego i prywatnego.

Wiedza merytoryczna połączona z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziemi, nieprzypadkowo wpłynęła na decyzję o współtworzeniu nowego miejsca dla najmłodszych: Magic World Preschool i World Primary School w Suchym Lesie. Chciałabym, aby w Naszym przedszkolu i szkole dzieci czuły się bezpiecznie, szanowały siebie i innych. Aby nasi absolwenci wyrośli na mądrych, szczęśliwych i odpowiedzialnych dorosłych ludzi.

Drzwi otwarte 27.01.2024

Zapraszamy do zapisów na drzwi otwarte 2 GRUDNIA lutego do naszej szkoły i przedszkola.
OPEN DAY on December 02, 2023

0
Koszyk
  • No products in the cart.