NAUCZANIE – CAMBRIDGE PRIMARY PROGRAMME (5-10 rok życia)

Nasza edukacja przygotowuje do życia w szybko zmieniającym się świecie.

Program Cambridge Primary w World Primary School realizowany jest od 5 roku życia

Program charakteryzuje się wyznaczaniem najwyższych standardów nie tylko w zakresie treści przedmiotowych, ale także opiera się na:

  • filozofii budującej współczesną sylwetkę absolwenta, podkreślającą umiejętności, które są ważne i rozwijają samoświadomość procesu uczenia się,
  • refleksyjność,
  • logiczne myślenie,
  • krytycyzm,
  • umiejętność postrzegania świata z różnych perspektyw,
  • odpowiedzialność i elastyczność.

JAK PRACUJEMY?

W międzynarodowej szkole podstawowej World Primary School zwracamy uwagę na zróżnicowane metody pracy na zajęciach łączące pracę indywidualną, pracę w grupach, realizowanie rozmaitych projektów edukacyjnych, ćwiczenie kompetencji wzajemnej komunikacji i współpracy.
Zajęcia w programie Cambridge odbywają się w całości w języku angielskim.
IMG_4850
WPS charakteryzują małe, kameralne klasy do 18 uczniów.

BO NAJWAŻNIEJSZY JEST UCZEŃ…

Wspieramy naszych uczniów w podejmowaniu wyzwań, a także w trudnościach. Oferujemy poranne zajęcia wspierające ćwiczenie wybranych umiejętności, wspieramy indywidualne inicjatywy. Towarzyszymy naszym uczniom w rozwijaniu pasji, w WPS odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych na których uczniowie mogą prezentować odkryte talenty i ćwiczyć wystąpienia publiczne.

PROGRAM POLSKI

  • World Primary School posiada także akredytację Ministerstwa Edukacji i Nauki. Szkoła jest uprawniona do nauczania zgodnie z polską podstawą programową. Oferujemy program z języka polskiego jako języka ojczystego, a także język polski jako język obcy dla uczniów z zagranicy. 
  • Do grade 4 (klasa 3) nauczamy matematyki i przyrody również w języku polskim. Od grade 5 (klasa 4) uczymy języka polskiego, historii polski i geografii polski w języku polskim, a także matematyki w języku polskim i angielskim.
  • Uczniowie kończąc szkołę uzyskują polskie świadectwo oraz dyplom Cambridge.

GLOBAL PERSPECTIVES

Global perspectives to międzynarodowy przedmiot realizowany projektowo przez uczniów WPS. Podejmuje tematykę współczesnego świata związaną m.in. z ekologią, higieną pracy, dbaniem o zdrowie, zdrowym odżywianiem, kulturą i sztuką w trzech ujęciach: perspektywy personalnej, lokalnej i globalnej.

World Primary School to także:

BASEN

TANIEC

ZAJĘCIA WSPIERAJĄCE

ZAJĘCIA DODATKOWE

MIĘDZYNARODOWE EGZAMINY

KULTURA I OBCOWANIE ZE SZTUKĄ

SPORT

dane kontaktowe:

social media:

Nasza szkoła – World Primary School – bierze udział w unijnym programie dla szkół, wspieranym finansowo przez Unię Europejską
Program finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego
pl_PL

Zapisy na Summer Camp 2024, Booster Camp 2024

Zapraszamy na zajęcia w szkole letniej, które organizujemy w dwóch grupach wiekowych dzieci: 6-7 lat i 8-11 lat. Nasza szkoła letnia jest prowadzona w językach: polskim i angielskim z native speakerami! Zajęcia będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku, 9:00-15:00. Zapewniamy liczne wyzwania językowe, gry i zabawy, smaczną kuchnię, aktywności sportowe i intensywny rozwój dwujęzyczny dziecka.

Pierwszy raz organizujemy półkolonie letnie także dla dzieci, które nie są uczniami naszej szkoły. Zapraszamy!

0
Koszyk
  • No products in the cart.