Z ŻYCIA UCZNIA​

Jak wygląda „szkolne życie”?​

SZKOŁA BEZ DZWONKA

Nauczyciele Cambridge Primary dopasowują przerwy do potrzeb uczniów, obserwują poziom energii w klasie, mają możliwość wykorzystać chwile skupienia uczniów i nie przeszkadzać im sztywnymi ramami czasowym.

W Lower Secondary poszczególne zajęcia kończą się zgodnie z planem lekcji i wyznaczonym czasem.

RUTYNA – KLUCZ DO SUKCESU

Powtarzalność i rutyna to elementy poczucia bezpieczeństwa i harmonii rytmu dnia. Zapewniają stałość, przewidywalność i spokojne, edukacyjne środowisko.

POSIŁKI

W procesie edukacji bardzo ważne są smaczne, zdrowe, pełnowartościowe, zbilansowane i spożywane regularnie posiłki. Ma to wpływ na prawidłowy rozwój dzieci. Dzięki nim kształtujemy odpowiednie nawyki żywieniowe i dostarczamy energię na cały dzień.

W plan dnia zostały wkomponowane 3 posiłki:

ŚNIADANIA

OBIADY

PODWIECZORKI

Dzieci spożywają posiłki wspólnie z nauczycielami. Te ważne punkty dnia szkolnego traktujemy jako okazję do integracji, odpoczynku, budowania relacji i nabierania siły do wspólnej pracy.

Dla dzieci w G1- G7 posiłki są obowiązkowe

Dla uczniów G8 i G9 posiłki są dla chętnych.

RELACJE

W World Primary School dużą rolę przywiązujemy do kształtowania relacji interpersonalnych pomiędzy nauczycielami, uczniami, a rodzicami. 

Jesteśmy przekonani, że dobre relacje w klasie wpływają pozytywnie na proces dydaktyczny, samopoczucie uczniów, przyjazną atmosferę, łatwość przyswajania wiedzy. 

Dodatkowo tworzeniu się wzajemnych relacji i ich wzmacnianiu w klasach G1-G2 służą codzienne zajęcia w kręgu na sam początek dnia. 

Dzieci rozpoczynają dzień od przywitania. Później wykonują krótkie ćwiczenia relaksacyjne, po których maja okazję opowiedzieć innym o swoim samopoczuciu, bieżących wydarzeniach.

Konkursy i wydarzenia

World Primary School oferuje uczniom możliwość udziału w wielu konkursach z różnych dziedzin jak m.in:

SPELLING BEE COMPETITION

MATHLETICS COMPETITION

POETRY COMPETITION

SINGING COMPETITION

ART COMPETITION

Sztuka

Angażujemy naszych uczniów przygotowując razem z nimi anglojęzyczne przedstawienia teatralne, taneczne happaningi, videoclipy, koncerty świąteczne, występy wokalne. 

Obcowanie z kulturą i sztuką jest stałym elementem życia szkolnego np. poprzez regularne uczestniczenie w koncertach muzyki klasycznej, czy przedstawieniach teatralnych. Zapraszamy do naszej przestrzeni wielu artystów i gości, którzy inspirują i pokazują nam swój świat.

Do współpracy zapraszamy również rodziców, którzy dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym lub kulturowym, pokazują ciekawy kawałek swojego życia i poszerzają horyzonty naszych uczniów.

FAMILY DAY

Family Day to święto całej naszej szkolnej społeczności. Z przyjemnością bawimy się i integrujemy na wspólnym pikniku wraz z rodzicami naszych uczniów. Towarzyszą temu konkursy, zabawy, gry terenowe, atrakcje sportowe i wiele innych wydarzeń.

REKRUTACJA !

REKRUTACJA !

Projekt i wykonanie strony: WWW Ad-site 2.0

pl_PL
0
Koszyk
  • No products in the cart.