MUSIC

WORLD

Niepubliczna szkoła muzyczna I stopnia w Suchym Lesie

WORLD SCHOOL

Music World

To niezwykle nowoczesna niepubliczna szkoła muzyczna zlokalizowana w Suchym Lesie. Misją i wizją naszej placówki jest uwrażliwianie uczniów na piękno kultury i sztuki, oswajanie ze sceną młodych muzyków, nauka gry na instrumentach, udział w koncertach i audycjach muzycznych, a także nauczanie przedmiotów muzycznych np. podstaw rytmiki i kształcenia słuchu.

WORLD SCHOOL

Kadra

Marta Kowalska

Prezes Zarządu

Małgorzata Rościszewska

Dyrektor szkoły muzycznej Nauczyciel rytmiki i kształcenia słuchu

W roku 2023/2024 instrumenty główne do wyboru to:

FORTEPIAN, Skrzypce, gitara

W przypadku większego zainteresowania ze strony uczniów będzie możliwość otwarcia klasy instrumentów takich jak flet poprzeczny, saksofon i wiolonczela. 

Absolwent Music World

To uczeń, który potrafi grać na wybranym instrumencie, jest obyty ze sceną, posiada doświadczenie występowania na koncertach, charakteryzuje się pasją, potrafi czerpać radość i wykorzystać w praktyce zdobyte umiejętności, jest kreatywny i zmotywowany do doskonalenia swoich umiejętności.

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

CYKL 6-LETNI

System sześcioletni to propozycja dla dzieci od 7 roku życia (lub od 6 roku życia dla dzieci posiadających “gotowość szkolną”) edukacji muzycznej zawierającej przedmioty praktyczne i teoretyczne muzyczne.

Kształcenie słuchu, rytmika i zajęcia z gry na instrumencie to tylko niektóre z przedmiotów, które wzbogacają słuch muzyczny, kształcą koordynację wzrokowo-ruchową, improwizację, kreatywność i uczą gry na instrumencie oraz wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce instrumentalnej. Dzieci uczestniczą w koncertach, muzycznych przedstawieniach, realizują układy rytmiczne, od samego początku oswajają się ze sceną i czerpią radość z pierwszych muzycznych umiejętności.

SZKOLNY PLAN NAUCZANIA

ujęcie tygodniowe cykl sześcioletni

Rok Instrument główny Kształcenie    słuchu Podstawy rytmiki Fortepian dodatkowy Wiedza o muzyce Chór/Orkiestra
   I      2 x 30 min    1 x 45 min  2 x 45 min      
  II      2 x 30 min    1 x 45 min  2 x 45 min      
  III      2 x 30 min    1 x 45 min  2 x 45 min      
  IV      2 x 45 min    2 x 45 min      1 x 45 min   2 x 45 min
  V      2 x 45 min    2 x 45 min     1 x 30 min  1 x 45 min   2 x 45 min
 VI      2 x 45 min    2 x 45 min     1 x 30 min  1 x 45 min   2 x 45 min

Oferta:

  • jednorazowa opłata wpisowa 200 zł
  • Cykl 6 letni czesne 700 zł płatne 10 x w roku

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

cykl 4 - letni

Cykl 4 letni to cykl młodzieżowy przeznaczony dla osób pomiędzy 12 a 16 rokiem życia. W krótszym czasie, ale też z większą intensywnością realizowany jest całościowy I etap kształcenia muzycznego. Program zawiera połączenie przedmiotów praktycznych i teoretycznych. Młodzi muzycy uczestniczą w koncertach, muzycznych projektach, stawiamy na kreatywność uczniów i wykorzystanie muzycznej wiedzy w praktyce.

SZKOLNY PLAN NAUCZANIA

ujęcie tygodniowe cykl 4 letni

Rok

Instrument główny

Kształcenie słuchu

Wiedza o muzyce

Fortepian dodatkowy

     Chór

 Chór/Orkiestra

  I

   2 x 45 min

 2 x 45 min

1 x 45 min

  2 x 45 min

  II

   2 x 45 min

 2 x 45 min

1 x 45 min

     2 x 45 min

  III

   2 x 45 min

 2 x 45 min

1 x 45 min

  1 x 30 min

     2 x 45 min

  IV

  2 x 45 min

 2 x 45 min

1 x 45 min

  1 x 30 min

     2 x 45 min

Oferta:

  • jednorazowa opłata wpisowa 200 zł
  • Cykl 4 letni czesne 770 zł płatne 10 razy w roku

*Akompaniament (nie dotyczy klas fortepianu i gitary) realizowany średnio w wymiarze 15 min tygodniowo na 1 ucznia nie podlega ocenianiu.

*Fortepian dodatkowy nie dotyczy klasy fortepianu głównego.

Oferta cenowa 2023/2024

  • jednorazowa opłata wpisowa 200 zł
  • czesne miesięczne 1150 zł płatne przez 12 rat

ZAJĘCIA DODATKOWE POPOŁUDNIOWE

INSTRUMENTAL ACADEMY

zajęcia z gry na instrumencie

Instrumental academy to zajęcia dodatkowe z gry na instrumencie odbywające się popołudniami, ich celem jest w miłej atmosferze rozwijanie pasji muzycznych uczniów, a także odkrywanie muzycznego świata, poprzez dobór różnego repertuaru. Oferta zajęć jest bardzo elastyczna, dopasowana do potrzeb i możliwości młodego muzyka. Można dowolnie wybrać długość trwania zajęć i ich ilość w tygodniu. Prowadzimy zajęcia na różnym stopniu zaawansowania, dlatego jest to świetna propozycja dla początkującego ucznia, który odkrywa pierwsze brzmienie instrumentu, a także dla wytrawnego muzyka, który pragnie doskonalić swój warsztat i techniki gry na instrumencie.

VOCAL ACADEMY

profesjonalna nauka śpiewu

Vocal Academy – to wydział gdzie nauczysz się śpiewać. Nieważne czy masz 6 czy 60 lat. Każdy może nauczyć się śpiewu solowego pod okiem profesjonalnego pedagoga.

Indywidualne zajęcia śpiewu, których celem jest świadoma emisja głosu. Lekcje te przygotują Cię do konkursów wokalnych, przesłuchań i egzaminów, także na wydziały piosenkarskie i aktorskie. Oferta dla amatorów i profesjonalistów. Dla dzieci nauka przez zabawę, poznawanie świata dźwięków, dobór ulubionego repertuaru. Rozwijanie mocnych stron praca nad słabszymi.
Będziemy pracować nad: głosem, dźwięcznością, oddechem, dykcją, a na koniec całościową interpretacją utworu.

Zapraszamy do nauki w naszej Szkole Music World. Może przed Tobą otworzy się kariera wokalisty.

To propozycja dla każdego, w każdym wieku, na każdym poziomie zaawansowania. Proponujemy zajęcia z wybranego instrumentu lub śpiewu w dowolnej liczbie godzin w tygodniu. Każde muzyczne spotkanie jest indywidualnie dopasowywane do potrzeb ucznia, jego preferencji muzycznych i możliwości czasowych. Nasi nauczyciele inspirują, pomagają rozwijać pasje, a także sprawiają, że czas w Music World będzie świetną zabawą i muzyczną przygodą. Instrument Academy i Vocal Academy daje możliwość rozwijania własnych zainteresowań w sposób nieformalny to znaczy, że nie wydajemy uczniom dyplomów szkoły muzycznej. Uczniowie zdobywają certyfikaty ukończenia Music World – sekcji Instrument Academy na określonym stopniu biegłości gry na instrumencie lub Vocal Academy – śpiewu. 

Oferta:

30 minut zajęć –  60 zł (preferowane dla młodszych dzieci) 

45 minut zajęć – 80 zł 

60 minut zajęć – 100 zł

AKTUALNOŚCI

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dołącz do nas! Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 w Music World  odbędzie się 4 września 2023 roku o godzinie 12:00 razem 

Czytaj więcej »

Żywioły – projekt muzyczny

Dołącz do nas! Uczniowie World Primary School razem z Music World School zapraszają na projekt muzyczny ” Żywioły”!Gratulacje dla utalentowanych wokalistów!Zobacz na YOU TUBE!

Czytaj więcej »

Rozpocznij swoją muzyczną przygodę!

Razem z World Music School, zapisz się School już dziś pod numerem telefonu: 515269789.
Wypełnij formularz lub odwiedź nas!

dane kontaktowe:

Szkoła muzyczna Poznań

pl_PL

Słowo od właściciela

Szanowni Państwo,

Chciałabym zaproponować Państwu, a tym samym Waszym dzieciom, skorzystanie z oferty dwóch placówek oświatowych: Magic World Preschool i World Primary School. Zapewniamy kontynuację nauki od przedszkola do końca szkoły podstawowej w systemie pełnej dwujęzyczności, w oparciu o spójny ze sobą program nauczania. Już od przedszkola zajęcia odbywają się w dwóch językach – polskim i angielskim. Kontynuujemy ten sposób uczenia w szkole, dzięki czemu używanie dwóch języków jest dla naszych uczniów naturalne i swobodne.

Do stworzenia tego wyjątkowego miejsca zainspirowały mnie moje własne doświadczenia edukacyjne. Ukończyłam szkołę wiele lat temu, świat się zmienił, a czas dla szkoły jakby się zatrzymał. Edukacja powinna odpowiadać na potrzeby współczesnego świata i z takim założeniem stworzyłam to miejsce. Pragnę, aby nasi uczniowie byli obywatelami Polski i całego świata, którzy swobodnie komunikują się w języku angielskim, dla których nie istnieją bariery językowe, którzy rozumieją różnice kulturowe, są otwarci i pełni szacunku dla innych ludzi. World Primary School & Magic World Preschool to wspaniała, międzynarodowa przygoda w atmosferze opartej na otwartości, relacjach i współpracy, która zaowocuje w przyszłości.

Pozostaję z nadzieją, iż wyzwanie jakie stawia przed nami, rodzicami, XXI wiek w kwestii biegłego komunikowania się w języku angielskim, będzie inspiracją do skorzystania z oferty mojego przedszkola i szkoły.

Prywatnie jestem żoną oraz mamą. Skończyłam studia psychologiczne oraz muzyczną szkołę drugiego stopnia. Interesuję się psychologią rozwojową dzieci i młodzieży, lubię podróżować, czytać, słuchać muzyki. A teraz moją pasją stała się szkoła i przedszkole, do której zapraszam Wasze, szanowni Państwo, dzieci.

Do zobaczenia!

Marta Kowalska

0
Koszyk
  • No products in the cart.