MUSIC

WORLD SCHOOL

Popołudniowa szkoła muzyczna I stopnia i zajęcia dodatkowe (nauka gry na instrumentach i nauka śpiewu)

WORLD SCHOOL

Music World School

To niezwykle nowoczesna prywatna szkoła dająca pełne, profesjonalne, wykształcenie muzyczne na poziomie państwowej szkoły muzycznej I stopnia. W naszej szkole będzie możliwość kształcenia się w dwóch różnych cyklach 6 – letnim i 4-letnim. Uczniowie World Music School będą również kształceni w zakresie teorii muzyki, rytmiki, nauki o muzyce, kształcenia słuchu, harmonii, audycji muzycznych i historii muzyki. Prowadzimy zajęcia również w języku angielskim.

WORLD SCHOOL

Kadra

Marta Kowalska

Prezes Zarządu

Małgorzata Rościszewska

Dyrektor szkoły muzycznej Nauczyciel rytmiki i kształcenia słuchu

Magda Bartosiak

Nauczyciel rytmiki, kształcenia słuchu, fortepianu

Zofia Gruszczyńska

Nauczyciel skrzypiec

Melissa Hance

Nauczyciel gitary

Aniela Madera

Nauczyciel fortepianu

Maria Marek

Nauczyciel gry na fortepianie

Adam Witlewski

Nauczyciel fortepianu

W roku 2023/2024 instrumenty główne do wyboru to:

FORTEPIAN, Skrzypce, gitara

W przypadku większego zainteresowania ze strony uczniów będzie możliwość otwarcia klasy instrumentów takich jak flet poprzeczny, saksofon i wiolonczela. 

Absolwent World Music School

Zakończenie edukacji uczniów w World Music School kończy się dyplomem dającym możliwość dalszego kształcenia w szkołach muzycznych II stopnia. Gwarancją będzie nadzór Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

CYKL 6-LETNI

System sześcioletni to propozycja dla dzieci od 7 roku życia (lub od 6 roku życia dla dzieci posiadających “gotowość szkolną”) edukacji muzycznej zawierającej przedmioty praktyczne i teoretyczne muzyczne.

Kształcenie słuchu, rytmika i zajęcia z gry na instrumencie to tylko niektóre z przedmiotów, które wzbogacają słuch muzyczny, kształcą koordynację wzrokowo-ruchową, improwizację, kreatywność i uczą gry na instrumencie oraz wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce instrumentalnej. Dzieci uczestniczą w koncertach, muzycznych przedstawieniach, realizują układy rytmiczne, od samego początku oswajają się ze sceną i czerpią radość z pierwszych muzycznych umiejętności.

SZKOLNY PLAN NAUCZANIA

ujęcie tygodniowe cykl sześcioletni

Rok Instrument główny Kształcenie    słuchu Rytmika Fortepian dodatkowy Audycje muzyczne Chór/Orkiestra
   I      2 x 30 min    2 x 45 min  1 x 45 min
  II      2 x 30 min    2 x 45 min  1 x 45 min
  III      2 x 30 min    2 x 45 min  1 x 45 min
  IV      2 x 45 min    2 x 45 min  1 x 45 min   2 x 45 min
  V      2 x 45 min    2 x 45 min   1 x 30 min  1 x 45 min   2 x 45 min
 VI      2 x 45 min    2 x 45 min   1 x 30 min  1 x 45 min   2 x 45 min

*Akompaniament (nie dotyczy klas fortepianu i gitary) realizowany średnio w wymiarze 15 min tygodniowo na 1 ucznia. Nie podlega ocenianiu.

*Fortepian dodatkowy nie dotyczy klasy fortepianu głównego.

Oferta:

  • jednorazowa opłata wpisowa 200 zł
  • I etap kształcenia klasy I-III 950 zł czesne miesięczne x 12 rat
  • II etap kształcenia klasy IV-VI 1150 zł  czesne miesięczne x 12 rat

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

cykl 4 - letni

Cykl 4 letni to cykl młodzieżowy przeznaczony dla osób pomiędzy 12 a 16 rokiem życia. W krótszym czasie, ale też z większą intensywnością realizowany jest całościowy I etap kształcenia muzycznego. Program zawiera połączenie przedmiotów praktycznych i teoretycznych. Młodzi muzycy uczestniczą w koncertach, muzycznych projektach, stawiamy na kreatywność uczniów i wykorzystanie muzycznej wiedzy w praktyce.

SZKOLNY PLAN NAUCZANIA

ujęcie tygodniowe cykl 4 letni

Rok

Instrument główny

Kształcenie słuchu

Audycje muzyczne

 

Fortepian dodatkowy

     Chór

 Chór/Orkiestra

  I

   2 x 45 min

 2 x 45 min

1 x 45 min

 

 

  2 x 45 min

 

  II

   2 x 45 min

 2 x 45 min

1 x 45 min

 

 

 

     2 x 45 min

  III

   2 x 45 min

 2 x 45 min

1 x 45 min

 

  1 x 30 min

 

     2 x 45 min

  IV

  2 x 45 min

 2 x 45 min

1 x 45 min

 

  1 x 30 min

 

     2 x 45 min

*Akompaniament (nie dotyczy klas fortepianu i gitary) realizowany średnio w wymiarze 15 min tygodniowo na 1 ucznia nie podlega ocenianiu.

*Fortepian dodatkowy nie dotyczy klasy fortepianu głównego.

Oferta cenowa 2023/2024

  • jednorazowa opłata wpisowa 200 zł
  • czesne miesięczne 1150 zł płatne przez 12 rat

INSTRUMENT ACADEMY

zajęcia z gry na instrumencie

Instrument Academy to wydział gdzie nauczysz się gry na instrumencie wybranym przez Ciebie. Gwarantujemy najlepszych pedagogów, którzy wprowadzą Cię w świat muzyki. Zajęcia polegają na zapoznaniu z instrumentem poprzez zabawę ale konsekwentne wdrażanie wiedzy muzycznej i techniki gry. Instrumenty muzyczne mają wiele tajemnic. Dyplomowany nauczyciel wszystkie z nich Wam odkryje. Potraktujcie to jako inwestycje w siebie. Może spowoduje to chęć skończenia Szkoły Muzycznej I stopnia Music World i dalsze kształcenie się w tym kierunku.

VOCAL ACADEMY

profesjonalna nauka śpiewu

Vocal Academy – to wydział gdzie nauczysz się śpiewać. Nieważne czy masz 6 czy 60 lat. Każdy może nauczyć się śpiewu solowego pod okiem profesjonalnego pedagoga.

Indywidualne zajęcia śpiewu, których celem jest świadoma emisja głosu. Lekcje te przygotują Cię do konkursów wokalnych, przesłuchań i egzaminów, także na wydziały piosenkarskie i aktorskie. Oferta dla amatorów i profesjonalistów. Dla dzieci nauka przez zabawę, poznawanie świata dźwięków, dobór ulubionego repertuaru. Rozwijanie mocnych stron praca nad słabszymi.
Będziemy pracować nad: głosem, dźwięcznością, oddechem, dykcją, a na koniec całościową interpretacją utworu.

Zapraszamy do nauki w naszej Szkole Music World. Może przed Tobą otworzy się kariera wokalisty.

To propozycja dla każdego, w każdym wieku, na każdym poziomie zaawansowania. Proponujemy zajęcia z wybranego instrumentu lub śpiewu w dowolnej liczbie godzin w tygodniu. Każde muzyczne spotkanie jest indywidualnie dopasowywane do potrzeb ucznia, jego preferencji muzycznych i możliwości czasowych. Nasi nauczyciele inspirują, pomagają rozwijać pasje, a także sprawiają, że czas w Music World będzie świetną zabawą i muzyczną przygodą. Instrument Academy i Vocal Academy daje możliwość rozwijania własnych zainteresowań w sposób nieformalny to znaczy, że nie wydajemy uczniom dyplomów szkoły muzycznej. Uczniowie zdobywają certyfikaty ukończenia Music World – sekcji Instrument Academy na określonym stopniu biegłości gry na instrumencie lub Vocal Academy – śpiewu. 

Oferta:

30 minut zajęć – 55 zł (preferowane dla młodszych dzieci) 

45 minut zajęć – 75 zł 

60 minut zajęć – 95 zł

AKTUALNOŚCI

Rozpocznij swoją muzyczną przygodę!

Razem z World Music School, zapisz się School już dziś pod numerem telefonu: 515269789.
Wypełnij formularz lub odwiedź nas!

dane kontaktowe:

Szkoła muzyczna Poznań

pl_PL

Słowo od właściciela

Szanowni Państwo,

Chciałabym zaproponować Państwu, a tym samym Waszym dzieciom, skorzystanie z oferty dwóch placówek oświatowych: Magic World Preschool i World Primary School. Zapewniamy kontynuację nauki od przedszkola do końca szkoły podstawowej w systemie pełnej dwujęzyczności, w oparciu o spójny ze sobą program nauczania. Już od przedszkola zajęcia odbywają się w dwóch językach – polskim i angielskim. Kontynuujemy ten sposób uczenia w szkole, dzięki czemu używanie dwóch języków jest dla naszych uczniów naturalne i swobodne.

Do stworzenia tego wyjątkowego miejsca zainspirowały mnie moje własne doświadczenia edukacyjne. Ukończyłam szkołę wiele lat temu, świat się zmienił, a czas dla szkoły jakby się zatrzymał. Edukacja powinna odpowiadać na potrzeby współczesnego świata i z takim założeniem stworzyłam to miejsce. Pragnę, aby nasi uczniowie byli obywatelami Polski i całego świata, którzy swobodnie komunikują się w języku angielskim, dla których nie istnieją bariery językowe, którzy rozumieją różnice kulturowe, są otwarci i pełni szacunku dla innych ludzi. World Primary School & Magic World Preschool to wspaniała, międzynarodowa przygoda w atmosferze opartej na otwartości, relacjach i współpracy, która zaowocuje w przyszłości.

Pozostaję z nadzieją, iż wyzwanie jakie stawia przed nami, rodzicami, XXI wiek w kwestii biegłego komunikowania się w języku angielskim, będzie inspiracją do skorzystania z oferty mojego przedszkola i szkoły.

Prywatnie jestem żoną oraz mamą. Skończyłam studia psychologiczne oraz muzyczną szkołę drugiego stopnia. Interesuję się psychologią rozwojową dzieci i młodzieży, lubię podróżować, czytać, słuchać muzyki. A teraz moją pasją stała się szkoła i przedszkole, do której zapraszam Wasze, szanowni Państwo, dzieci.

Do zobaczenia!

Marta Kowalska

Ukończyłam Szkołę Muzyczną I st im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec oraz II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu na wydziale Rytmiki. Jestem absolwentką studiów licencjackich i magisterskich Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na specjalności Rytmika. Oprócz zamiłowania do muzyki interesuję się tańcem towarzyskim, żeglarstwem oraz śpiewem. W wolnych chwilach jeżdżę na rowerze oraz gram w orkiestrze na skrzypcach.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy; uzyskała tytuł magistra z oceną bardzo dobrą.

Grę na skrzypcach rozpoczęła mając niecałe 6 lat. Od 2018 r. prowadzi aktywne życie koncertowe współpracując z zespołami orkiestrowymi i kameralnymi w kraju oraz za granicą.

W roku 2019 ukończyła studium pedagogiczne odbywając praktyki u koncertmistrza Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Od tego czasu z pasją i oddaniem prowadzi lekcje skrzypiec. Jej zaangażowanie i kreatywność inspiruje młodych artystów do systematycznej pracy, a otrzymana motywacja pozwala na doskonalsze rozwijanie nabytych umiejętności.

Hello!  My name is Missy and I have been teaching music for over 15 years.  I am from West Virginia, USA and I currently teach music and classical guitar here at World School. 

I love teaching all levels of learners, so whether you are a young beginner, teen with experience, or someone who wants to work on your music reading skills, I encourage you to come and join us.

Jestem absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Twórczości, Interpretacji
i Edukacji Muzycznej. Ukończyłam również studia licencjackie na Wydziale
Instrumentalistyki, Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Posiadam wieloletnie doświadczenie jako pianista, pedagog i akompaniator. Współpracowałam
z krakowskimi i rzeszowskimi chórami akademickimi, zespołami wokalno – instrumentalnymi
oraz wokalnymi m.in. Octava ensemble i Zespół wokalny Unanime.

Wielokrotnie koncertowałam w Polsce i za granicą m.in. Szwajcaria, Słowacja, Czechy,
Ukraina i Węgry.

Obecnie jestem związana zawodowo z Akademią Muzyczną w Poznaniu.