Z życia przedszkolaka

Jak wygląda dzień przedszkolaka?

plan dnia

RUTYNA – KLUCZ DO SUKCESU

Powtarzalność i rutyna to elementy poczucia bezpieczeństwa i harmonii rytmu dnia. Zapewniają stałość, przewidywalność i spokojne, edukacyjne środowisko.

ODPOCZYNEK

Magic World Preschool posiada wygodne łóżeczka dla dzieci, które lubią i chcą spać w trakcie dnia. Nauczyciele zachęcają do odpoczynku, podczas którego czytamy dzieciom bajki w języku polskim i w języku angielskim. Spanie jest decyzją indywidualną każdego dziecka, jeśli dzieci nie śpią wówczas po wysłuchaniu bajek mogą układać puzzle, kolorować lub oglądać książeczki.

POSIŁKI

W procesie edukacji bardzo ważne są smaczne, zdrowe, pełnowartościowe, zbilansowane i spożywane regularnie posiłki. Ma to wpływ na prawidłowy rozwój dzieci. Dzięki nim kształtujemy odpowiednie nawyki żywieniowe i dostarczamy energię na cały dzień.

W plan dnia zostały wkomponowane 3 posiłki:

ŚNIADANIA

OBIADY

PODWIECZORKI

Dzieci spożywają posiłki wspólnie z nauczycielami. Te ważne punkty dnia szkolnego traktujemy jako okazję do integracji, odpoczynku, budowania relacji i nabierania siły do wspólnej pracy.

KĄCIKI WARZYWNO-OWOCOWE

W każdej przedszkolnej grupie znajduje się kącik warzywno-owocowy w którym znajdują się np. słupki marchewek, paseczki papryki, kawałki jabłek i bananów. Codziennie wybór warzyw i owoców jest inny. Kącik warzywno-owocowy towarzyszy uczniom przez cały dzień. Zachęcamy uczniów do zdrowych przekąsek pomiędzy głównymi posiłkami, a także pielęgnujemy w ten sposób zdrowe nawyki żywieniowe.

WODA

Dzieci mają nieograniczony dostęp do wody pitnej na terenie każdej sali. Woda zawiera pompkę, dzięki której dzieci mogą samodzielnie nalewać wodę do kubeczka. Przy posiłkach głównych oferujemy dzieciom również herbatę, kompoty czy napoje mleczne.

MIĘDZYNARODOWOŚĆ

W Magic World Preschool dzieci poznają wielu nauczycieli pochodzących z innych krajów, a także wśród swoich rówieśników znajdą kolegów i koleżanki, którzy przyjechali z zagranicy. Wielokulturowość jest bardzo ważnym elementem naszej przedszkolnej codzienności. Uczymy szacunku, tolerancji, a także ciekawości innych kultur, smaków pochodzących z różnych zakątków świata oraz bogactwa natury.

RELACJE

W Magic World Preschool kluczowe są dla nas relacje pomiędzy dziećmi, a nauczycielami oraz rodzicami, a nauczycielami. Bardzo bliski jest nam „język żyrafy” w duchu porozumienia bez przemocy NVC.

Z dziećmi relacje oparte są na głębokiej więzi wyrażanej szacunkiem do potrzeb emocjonalnych przedszkolaków, a także otwartej komunikacji. Tworzymy bliskie, ciepłe relacje w duchu zaufania i empatii. Szanujemy granice naszych przedszkolaków proponując im różną formę powitania i pożegnania – od uśmiechu po przytulenie. Wspieramy nasze dzieci w nawiązywaniu satysfakcjonujących relacji poprzez ułatwianie im rozumienia potrzeb kolegów i koleżanek, ćwicząc umiejętność dzielenia się i znajdywania kompromisów, mówienia o swoich emocjach i potrzebach, a także umiejętności wyrażenia prośby.

WYCIECZKI

W Magic World Preschool organizujemy wycieczki edukacyjne już od 3 roku życia. Na wycieczki dzieci jeżdżą regularnie, a tematy wycieczek związane są z przyrodą, kulturą i sztuką.

SZTUKA

Przygotowujemy razem z naszymi dziećmi anglojęzyczne przedstawienia teatralne, taneczne, koncerty świąteczne, spotkania na dzień rodziny, babci i dziadka.
Obcowanie z kulturą i sztuką jest stałym elementem życia przedszkolnego np. poprzez regularne uczestniczenie w koncertach muzyki klasycznej, czy przedstawieniach teatralnych. Zapraszamy do naszej przestrzeni wielu artystów i gości, którzy inspirują i pokazują nam swój świat.
Do współpracy zapraszamy również rodziców, którzy dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym lub kulturowym, pokazują ciekawy kawałek swojego życia i poszerzają horyzonty naszych przedszkolaków.

FAMILY DAY

Family Day to święto całej naszej szkolnej społeczności. Z przyjemnością bawimy się i integrujemy na wspólnym pikniku wraz z rodzicami naszych uczniów. Towarzyszą temu konkursy, zabawy, gry terenowe, atrakcje sportowe i wiele innych wydarzeń.

REKRUTACJA !

REKRUTACJA !

dane kontaktowe:

social media:

Angielskie przedszkole Poznań
Polsko angielskie przedszkole
Prywatne przedszkole Suchy las
Przedszkole anglojęzyczne
Przedszkole językowe Poznań
International kindergarden
British kindergarden

Projekt i wykonanie strony: WWW Ad-site 2.0

pl_PL
0
Koszyk
  • No products in the cart.