Z życia przedszkolaka

Jak wygląda dzień przedszkolaka?

plan dnia

RUTYNA – KLUCZ DO SUKCESU

Powtarzalność i rutyna to elementy poczucia bezpieczeństwa i harmonii rytmu dnia. Zapewniają stałość, przewidywalność i spokojne, edukacyjne środowisko.

ODPOCZYNEK

Magic World Preschool posiada wygodne łóżeczka dla dzieci, które lubią i chcą spać w trakcie dnia. Nauczyciele zachęcają do odpoczynku, podczas którego czytamy dzieciom bajki w języku polskim i w języku angielskim. Spanie jest decyzją indywidualną każdego dziecka, jeśli dzieci nie śpią wówczas po wysłuchaniu bajek mogą układać puzzle, kolorować lub oglądać książeczki.

MIĘDZYNARODOWOŚĆ

W Magic World Preschool dzieci poznają wielu nauczycieli pochodzących z innych krajów, a także wśród swoich rówieśników znajdą kolegów i koleżanki, którzy przyjechali z zagranicy. Wielokulturowość jest bardzo ważnym elementem naszej przedszkolnej codzienności. Uczymy szacunku, tolerancji, a także ciekawości innych kultur, smaków pochodzących z różnych zakątków świata oraz bogactwa natury.

RELACJE

W Magic World Preschool kluczowe są dla nas relacje pomiędzy dziećmi, a nauczycielami oraz rodzicami, a nauczycielami. Bardzo bliski jest nam „język żyrafy” w duchu porozumienia bez przemocy NVC.

Z dziećmi relacje oparte są na głębokiej więzi wyrażanej szacunkiem do potrzeb emocjonalnych przedszkolaków, a także otwartej komunikacji. Tworzymy bliskie, ciepłe relacje w duchu zaufania i empatii. Szanujemy granice naszych przedszkolaków proponując im różną formę powitania i pożegnania – od uśmiechu po przytulenie. Wspieramy nasze dzieci w nawiązywaniu satysfakcjonujących relacji poprzez ułatwianie im rozumienia potrzeb kolegów i koleżanek, ćwicząc umiejętność dzielenia się i znajdywania kompromisów, mówienia o swoich emocjach i potrzebach, a także umiejętności wyrażenia prośby.

WYCIECZKI

W Magic World Preschool organizujemy wycieczki edukacyjne już od 3 roku życia. Na wycieczki dzieci jeżdżą regularnie, a tematy wycieczek związane są z przyrodą, kulturą i sztuką.

SZTUKA

Przygotowujemy razem z naszymi dziećmi anglojęzyczne przedstawienia teatralne, taneczne, koncerty świąteczne, spotkania na dzień rodziny, babci i dziadka.
Obcowanie z kulturą i sztuką jest stałym elementem życia przedszkolnego np. poprzez regularne uczestniczenie w koncertach muzyki klasycznej, czy przedstawieniach teatralnych. Zapraszamy do naszej przestrzeni wielu artystów i gości, którzy inspirują i pokazują nam swój świat.
Do współpracy zapraszamy również rodziców, którzy dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym lub kulturowym, pokazują ciekawy kawałek swojego życia i poszerzają horyzonty naszych przedszkolaków.

FAMILY DAY

Family Day to święto całej naszej szkolnej społeczności. Z przyjemnością bawimy się i integrujemy na wspólnym pikniku wraz z rodzicami naszych uczniów. Towarzyszą temu konkursy, zabawy, gry terenowe, atrakcje sportowe i wiele innych wydarzeń.

REKRUTACJA !

Masz pytania dotyczące rekrutacji? Napisz, zadzwonimy do Ciebie.

REKRUTACJA !

Masz pytania dotyczące rekrutacji? Napisz, zadzwonimy do Ciebie.

dane kontaktowe:

social media:

Angielskie przedszkole Poznań
Polsko angielskie przedszkole
Prywatne przedszkole Suchy las
Przedszkole anglojęzyczne
Przedszkole językowe Poznań
International kindergarden
British kindergarden

pl_PL
0
Koszyk
  • No products in the cart.