ADAPTACJA

Rozpoczęcie swojej przygody z przedszkolem jest dla dziecka i rodzica ważnym wydarzeniem życiowym. W Magic World Preschool dokładamy wszelkich starań by uczynić to przejście łagodnym i najbardziej komfortowym.

Realizujemy autorski program adaptacji opierający się na kilku etapach.

Etapy adaptacji krok po kroku

Przed rozpoczęciem adaptacji zapraszamy naszych rodziców na warsztaty z psychologiem. Tutaj rodzice znajdą odpowiedzi na pytania takie jak:

Jak wygląda proces adaptacji?

Jak długo trwa proces adaptacji?

Jakie emocje towarzyszą dzieciom i rodzicom?

Jak można dziecku pomóc?

Jaki wpływ mają emocje rodzica na dziecko?

Przydatne rytuały i zwyczaje ułatwiające rozstanie.

Na początku zapraszamy dziecko razem z rodzicami na spotkanie z wychowawcami w docelowej sali danej grupy. Mały przedszkolak ma okazję zajrzeć we wszystkie szafki, pooglądać zabawki, poznać nauczycieli. Jest to dobry moment na nawiązanie pierwszej relacji z dzieckiem oraz rodzicami, oswojenie się z przestrzenią.

Wczesny etap adaptacji to także moment „wprowadzenia” się do nowej przestrzeni poprzez zostawienie w szafce poduszki i kocyka oraz pozostawienia wyprawki w szatni przedszkolnej.

W następnym etapie zapraszamy wszystkie dzieci z nowej grupy na zajęcia muzyczno-sensoryczne wraz z rodzicami. Maluszki mają okazję pierwszy raz poznać swoich kolegów i koleżanki.

Po zajęciach wychowawcy zapraszają dzieci do sali na poczęstunek i wspólną zabawę, natomiast rodziców zachęcamy do wspólnej integracji przy kawie.

W czwartym etapie zapraszamy dzieci na śniadanie i pierwsze zajęcia w sali bez rodziców.

Bardzo indywidualnie podchodzimy na tym etapie do każdego dziecka. Dostrzegamy potrzeby naszych dzieci jak wsparcia w rozstaniu z rodzicem, przytulenia w chwili smutku, a także informujemy na bieżąco rodziców o samopoczuciu dziecka.

Na początku dzień w przedszkolu jest krótki. Dzieci zostają z nami na 2 godziny. Po tygodniu dzieci zostają dłużej, a czas ustalany jest indywidualnie na podstawie samopoczucia dziecka.

Adaptacji często towarzyszy wiele emocji po stronie dziecka i rodzica, dlatego proces adaptacji przebiega w naszym przedszkolu przy wsparciu psychologa, z którym rodzice mogą się umówić na indywidualne konsultacje w razie pytań lub wątpliwości.

To ostatni etap adaptacji podczas którego dziecko czuje się swobodnie i chętnie pozostaje w przedszkolu.

Jest gotowe na okrywanie świata, nawiązywanie pierwszych relacji z rówieśnikami i uczestniczenie w zajęciach edukacyjnych. Na tym etapie często pojawia się trudność rozstania z przedszkolem, kiedy przychodzi pora powrotu do domu

REKRUTACJA !

Masz pytania dotyczące rekrutacji? Napisz, zadzwonimy do Ciebie.

REKRUTACJA !

Masz pytania dotyczące rekrutacji? Napisz, zadzwonimy do Ciebie.

dane kontaktowe:

social media:

Angielskie przedszkole Poznań
Polsko angielskie przedszkole
Prywatne przedszkole Suchy las
Przedszkole anglojęzyczne
Przedszkole językowe Poznań
International kindergarden
British kindergarden

pl_PL
0
Koszyk
  • No products in the cart.